Senior Art Director

Egyéb Budapest Jelentkezem az állásajánlatra
Megjelenés dátuma: 2019 november 5, kedd Azonosító: 2474

Munkakör:
Egyéb
Budapest

Requirements

  • Minimum 5 years experience in advertising
  • Conceptual and strategic thinking
  • Has worked as the lead Art Director for at least one major Hungarian client
  • Photoshop/illustrator/InDesign proficiency + after effects knowledge (coding can be a plus)
  • Digital/UI/UX references and experience
  • Vast and successful pitch track record
  • Excellent presentation skills
  • Excellent English communication skills.
  • Fast, adaptable, problem solving attitude

Jelentkezés CV feltöltésével vagy LinkedIn profillal

A *-al jelölt mezők kitöltése kötelező