Pénzügyi vezető

Egyéb Budapest Jelentkezem az állásajánlatra
Megjelenés dátuma: 2019 október 16, szerda Azonosító: 2427-2

Munkakör:
Egyéb
Budapest

Főbb felelősségi és feladatkörök

  • Kialakítja, irányítja és ellátja a cég pénzügyi, számviteli, kontrolleri, és egyéb gazdasági és gazdálkodási feladatait/ területeit
  • Üzleti tervezés a vállalat menedzsmentje által meghatározott keretek között és irányításukkal elkészíti a cég éves és középtávú üzleti és pénzforgalmi terveit, összhangban az irányadó stratégiákban foglaltakkal. Rendszeresen összehasonlítja az időszaki teljesítményeket az elfogadott tervekben foglaltakkal, az eltérésekről kimutatásokat és arról összefoglaló elemzéseket készít.
  • Szabályozás kialakítja a vállalat kontrolling tevékenységével kapcsolatos irányelveket és szabályzatokat a szakmai területekkel együttműködve. Közreműködik a szakterület tevékenységét érintő irányelvek, szabályzatok elkészítésében.
  • Kontrolling elvégzi a stratégiai, üzleti és pénzforgalmi tervek teljesülésének ellenőrzését és az ezzel kapcsolatos beszámolók összeállítását havi-negyedéves gyakorisággal. A beszámoló elkészítéséhez minden szükséges adatot, információt, segítséget megad a könyvelést végző vállalkozó részére. Figyelemmel kíséri a beszámoló határidőben való elkészítését és közzétételét.

Elvárások

  • Költségtervezés a költségekre vonatkozóan kimutatásokat, elemzéseket készít a költségek alakulásának pontos, szakszerű és időben történő kimutatása érdekében. Működteti a vállalat költségellenőrzési folyamatait. Önköltségszámításokat és jövedelmezőségi vizsgálatokat végez. Folyamatosan gazdaságossági számításokat végez, elő-, illetve utókalkulációkat és egyedi előkalkulációkat készít.
  • Adatszolgáltatás Elvégzi a statisztikai adatszolgáltatással kapcsolatos feladatok ellátását az érintett társterületekkel szorosan együttműködve. Rendszeres és eseti adatszolgáltatásokat teljesít a vezetőség és a hatóságok számára.
  • Döntéstámogatás a vállalat vezetését menedzsment tagként támogatja a döntésekhez szükséges megfelelő információkkal. A vállalat gazdálkodásában szakértői, elemzői feladatokat lát el a döntés előkészítések megalapozottsága érdekében.
  • Pénzügyi csoport vezetése vezeti, koordinálja, és ellenőrzi a pénzügyi osztály munkatársainak munkáját. Kapcsolatot tart és együttműködik a feladatait érintő szakmai kérdésekben a társaság többi szakterületének munkatársaival.
  • A napi működés tervezése és irányítása.

Elvárások

  • legalább 5 év gazdasági területen szerzett tapasztalat (előny IT vagy szolgáltató cégnél szerzett tapasztalat)
  • legalább 2-3 év vezetői tapasztalat
  • felsőfokú szakirányú végzettség
  • kiváló kommunikációs- és íráskészség
  • nagyfokú kreativitás
  • angol nyelv középfokú szintű ismerete
  • felhasználói szintű MS Office irodai alkalmazások

Jelentkezés CV feltöltésével vagy LinkedIn profillal

A *-al jelölt mezők kitöltése kötelező