Liferay developer

Java fejlesztő Budapest Jelentkezem az állásajánlatra
Megjelenés dátuma: 2019 november 18, hétfő Azonosító: 2498

We are looking for a Java developer for one of our clients Scrum teams that works on Web based Java projects for various clients. The development team is based in Budapest Hungary the business side is located in the UK, Germany and Hungary.

Munkakör:
Fejlesztő
Szakirány:
Java fejlesztő
Budapest

Responsibilities

  • Contributing in all phases of the development lifecycle
  • Writing clean Java code

Requirements

  • 3 years proven experience in a Java Software Developer role
  • Hands on Web development experience
  • Liferay development experience
  • Good Java (JSE) knowledge
  • Mid level Enterprise Java (JEE) knowledge
  • Mid level SQL knowledge
  • Mid level HTML, JavaScript and CSS knowledge
  • Mid level English skills

What we offer

  • Stable Scrum team
  • Long term commitment from our side
  • Regular team buildings
  • Nice, new office
  • Free English course
  • Dinner allowance
  • Technical courses

Jelentkezés CV feltöltésével vagy LinkedIn profillal

A *-al jelölt mezők kitöltése kötelező