Fullstack developer

JavaScript fejlesztő, .Net/C# fejlesztő Budapest Jelentkezem az állásajánlatra
Megjelenés dátuma: 2019 szeptember 6, péntek Azonosító: 2407

Our Swiss-owned multinational partner is looking for Fullstack developers with ReactJS, JavaScript and .Net experience.

Munkakör:
Fejlesztő
Szakirány:
JavaScript fejlesztő, .Net/C# fejlesztő
Budapest

Tasks

  • Youll be responsible participating in our product development
  • Working as part of a team to execute new features or products
  • Youll be working alongside other engineers and developers of the infrastructure of the application
  • Maintain code integrity and organization
  • Maintain quality and ensure responsiveness of applications.

Requirements

  • 1-3 years of experience as a full-stack developer
  • Highly experienced with ASP.NET MVC 5, .NET 4.0+, Webforms, WebAPI, MS SQL 2008+, EPiServer
  • Deep understanding and experience with JavaScript, jQuery, ReactJS, CSS, Bootstrap, Git
  • Good verbal and written English knowledge

Our offer

  • Continuous individual development
  • Work in a friendly local team as part of a challenging multinational environment
  • Excellent work/life balance, flexible working hours, 1 day home office/week
  • Lot of fun at the team building events (Game nights in every 2 month)
  • Competitive remuneration package

Jelentkezés CV feltöltésével vagy LinkedIn profillal

A *-al jelölt mezők kitöltése kötelező

Kérdése van?Segítünk! Hívjon minket az alábbi telefonszámon!+36 1 266 24 20