Frontend Developer

JavaScript fejlesztő Budapest Jelentkezem az állásajánlatra
Megjelenés dátuma: 2020 március 19, csütörtök Azonosító: 2525

Our international partner, based in Budapest, in the 1st district is looking for a Frontend developer.

Munkakör:
Fejlesztő
Szakirány:
JavaScript fejlesztő
Budapest

Tasks

  • Software development (analysis, design, implementation, integration)
  • Maintenance, support and assistance in test and operation of the system
  • Taking responsibility for the assigned software components
  • Continuous improvement of development environment and processes

Requirements

  • Graduate of a technical college or university
  • Minimum 2 years of software development experience in full time job
  • Technical experience in JavaScript, Oracle PL/SQL, SQL, Oracle database, Linux, Weblogic
  • Good command of English language

Our offer

  • Economically stable and growing enterprise in a high-tech environment
  • Excellent working environment and atmosphere
  • Competitive remuneration package

Jelentkezés CV feltöltésével vagy LinkedIn profillal

A *-al jelölt mezők kitöltése kötelező