DevOps Engineer

Rendszerüzemeltető Budapest Jelentkezem az állásajánlatra
Megjelenés dátuma: 2019 december 10, kedd Azonosító: 2460

We are looking for an experienced Software Engineer to help architect, re-design and implement our clients build and release pipeline to produce higher-quality Hadoop software more efficiently and faster than before. You will be part of a team that develops engineering tools (including distributed testing, multi-component distribution builds, automated reviews, and so on) significantly leveraging Cloud Computing services (e.g., EC2 and Google Compute). On this team you will be immersed in many exciting, cutting edge technologies and projects, including collaboration with developers, testers, product, field engineers, and our external partners, both software and hardware vendors.

Munkakör:
Üzemeltető
Szakirány:
Rendszerüzemeltető

Ez az álláshirdetés már lejárt. Kérjük böngésszen jelenlegi kínálatunkból.

Kérdése van?Segítünk! Hívjon minket az alábbi telefonszámon!+36 1 266 24 20