Üzemeltetési szakértő (Linux) Állás

Megjelenés dátuma: 2023. október 16.

Azonosító: 11909 Helyszín: Budapest Munkakör: Rendszer adminisztrátor

Partnerünk csapatába bővülés miatt keresünk Üzemeltetési szakértő (Linux) pozícióba új kollégát. A csapat komplexebb rendszerintegrációs megoldásokat szállít elsősorban IT, bank- és biztonságtechnikai területeken.

Feladatok

  • Onpremises és public cloud konténer futtató platformok (OpenShift, OKD, Kubernetes) kialakítása, üzemeltetése hibakeresés, upgrade-ek végrehajtása, riasztások és logok figyelése, monitoring hangolása,
  • Konténer platformon futó üzleti alkalmazások üzemeltetése shipment-ek telepítése, alkalmazás hibakeresés, alkalmazás monitoring támogatása,
  • Konténer platformra költöző üzleti projektek onboarding támogatása jogosultság, tűzfalnyitás, tanúsítvány, DNS, loadbalancer stb. beállítás igénylése/beállítások ellenőrzése,
  • Platform és alkalmazás üzemeltetést segítő/gyorsító automatizmusok kidolgozása,
  • Szakértői feladatok ellátása, fejlesztő kollegák szakértői támogatása
  • alkalmazás lifecycle management feladatok ellátása
  • meglévő alkalmazás domain megismerése
  • Alkalmazói rendszer platform környezet tervezése támogatása, tanácsadás (business analyst és architekt csapatok támogatása)
  • Szoftver fejlesztési és szállítási láncok (CI/CD) építése és támogatása

Elvárások

  • Minimum 3 év Rendszertámogató, Rendszerüzemeltető pozícióban szerzett tapasztalat
  • Prometheus/Grafana, Elastic stack ismerte
  • Linux operációs rendszer mélyebb ismerete
  • Erős scriptelési tudás Bash/Python/Power Shell
  • Konténerizációs ismeretek
  • felsőfokú végzettség
  • csapatjátékos, ügyfélcentrikus, megoldás-centrikus hozzáállás
  • önálló, proaktív, felelős munkavégzésre való képesség
  • szakmai nyitottság, tanulásra való nyitottság
  • angol szakmai nyelv ismerete

Előnyök

  • Red Hat Certified Specialist in OpenShift Administration(EX280) vizsga megléte
  • Red Hat Certified Engineer (RHCE) minősítés
  • Automatizációs ismeretek Terraform,Ansible, Powershell
  • Publikus felhő ismeretek AWS, Azure
  • DevOPs ismerete Maven, Jenkins, Git/Gitlab/Bitbucket, SonarQube, Confluence, Jira, Nexus/Artifactory vagy hasonló CI/CD rendszer tapasztalat
  • Windows platform technológiák ismerete
  • banki üzemeltetési tapasztalat

Amit kínálnak

  • Azonnali munkakezdés, alkalmazotti jogviszony, versenyképes fizetés +
  • célbónusz
  • egészségbiztosítás
  • céges mobiltelefon és notebook
  • Stabil hátterű, nemzetközileg elismert vállalat, hosszú távú karrierlehetőség
  • Szakmai fejlődést biztosító feladatok, magas színvonalú projektek, modern munkaeszközök, lehetőség szakmai képzéseken való részvételre
  • Professzionális, támogató csapat, közös szabadidős programok pl. grillklub, túraklub, bringaklub, társasjátékklub, közös zenélés, crossfit edzések, kispályás foci, darts stb.