Solutions Architekt Állás

Megjelenés dátuma: 2023. november 07.

Azonosító: 11736 Helyszín: Budapest Feladat: Architekt feladatok

Cégünk az alapításkor 1 fős vállalkozás volt. Mára 50 fős head office, valamint közel 100 IT szakember alkotja a Bluebird International Zrt. csapatát, mely több, mint 20 éves fennállása alatt bizonyította szakértelmét, így Magyarország egyik vezető IT tanácsadó cége lett. Légy részese te is ennek az álomnak, és csatlakozz hozzánk, mint Solutions Architekt.

Szakmai feladatok

  • Üzemi rendszerek kapcsán átfogó ismeretekkel rendelkezik és felelős a terület IT architekturális gondozásáért
  • Részvétel az üzemi rendszereket érintő stratégiai, funkcionális, adatmenedzsment és integrációs döntések előkészítésében és végrehajtásában
  • IT megoldásterv felelőse
  • Rendszerek konszolidációs, ill. integrációs lehetőségeinek feltárása
  • Rendszerintegrációs megoldások elemzése és koncepcionális szintű tervezése
  • Az elérhető új technológiák folyamatos figyelemmel kísérése és értékelése, azok biztonságos alkalmazhatóságának meghatározása
  • Az üzleti igények alapján keletkező szolgáltatás és rendszerváltoztatások tervezése
  • Üzemi informatikai fejlesztések szakmai minőségbiztosítása
  • Részvétel az üzemi rendszereket érintő szerződések és szállítók, valamint a külső és belső üzemi informatikai szolgáltatásokra vonatkozó szerződések műszaki tartalmának meghatározásában és számonkérésében
  • Részvétel a beszerzési folyamat egyes fázisaiban műszaki szakértőként
  • Üzemi rendszerek dokumentációjának ellenőrzése
  • Beszállítókkal való kapcsolattartás
  • Üzleti területekkel való kapcsolattartás

Amit kérünk

  • TOGAF módszertan ismerete
  • Rendszer szemlélet
  • Új technológiák elsajátítása iránti ambíció, kezdeményezőkészség
  • Önálló, precíz munkavégzés, munka iránti elkötelezettség
  • Jó kommunikációs, konfliktuskezelő és együttműködő készség, rugalmasság
  • Határidők betartása
  • Megoldás-orientált szemlélet
  • Alapvető Microsoft Office rendszerek felhasználói szintű ismerete (Word, Excel, Power Point)

Előnyt jelent

  • Elosztói engedélyesnél szerzett tapasztalat
  • Elosztói üzemirányítási rendszerek (pl. villamos vagy földgáz SCADA) ismerete
  • Sparks Enterprise Architekt ismerete
  • TOGAF képesítés
  • Visio/DrawIO használat
  • JIRA tapasztalat

Elvárások

  • Angol nyelvtudás legalább írásos formában
  • Heti 1-2 nap irodai jelenlét.
  • Lergalább 3-5 év releváns tapasztalat