Senior Szoftvertesztelő Állás

Megjelenés dátuma: 2024. január 16.

Azonosító: 12377 Helyszín: Budapest Feladat: Manuális tesztelés

Németül beszélő tapasztalt manuális tesztelőt keresünk banki partnerünkhöz. Heti 1 nap on-site jelenlétet igényel a feladatkör, 4 nap home office lehetőséggel.

Feladatok

  • A sprint aktuális megvalósítási feladataira vonatkozó tesztek kidolgozása és lebonyolítása
  • Tesztelés az alkalmazás frontendjén keresztül illetve a service interfészeken keresztül is (pld. Postmanon)
  • A szükséges tesztkonstellációk létrehozása/lekérdezése és az eredmények ellenőrzése az adatbázisban
  • A konkrét hibakonstellációk leírása és a hibaelemzés támogatása
  • Szoros együttműködés a követelménymérnökökkel és fejlesztőkkel
  • Regressziós tesztesetek karbantartása és végrehajtása
  • A szoftver élesítése előtti tesztek elvégzése a különböző tesztkörnyezetekben
  • Aktív részvétel meetingeken (napi, becslés, sprint tervezés)

Elvárások

  • Alkalmazástesztelésben és tesztesetek fejlesztésében (tesztelemzés) szerzett tapasztalat
  • Banki folyamatokkal kapcsolatos ismeretek (online banking), különösen a fizetési tranzakciókkal kapcsolatban
  • Üzleti banki tapasztalat (MBS vagy EBICS szabvány előny)
  • Műszaki/informatikai végzettség
  • SQL ismeretek
  • Szervezőkészség, strukturált szemlélet
  • Agilis folyamatmodellek terén szerzett tapasztalat
  • Csapatorientált munkastílus
  • Nagyon jó német nyelvtudás

Előny

  • Programozási ismeretek