IT Project Manager / Business Analyst

Megjelenés dátuma: 2023. március 31.

Azonosító: 11346 Helyszín: Budapest Munkakör: IT menedzser, IT vezető

Partner cégünk működése óta jelentős méretű IT projekteken dolgozik, főként állami szférából történt megrendelésekre. Büszkék a rövid határidőikre, sikerrel leszállított robosztus, nagy rendelkezésre állású rendszereikre.
Professzionális csapatuk, rugalmas megközelítéseik és komplex megoldásokat gyorsan kidolgozó képességüknek köszönhetően, Magyarország egyik legsikeresebb informatikai vállalatává váltak.

Csapatuk bővítése céljából keresünk most hozzájuk IT Project Manager / Business Analyst pozícióba kollégát.

Feladatok

  • Folyamatos kapcsolattartás ügyféllel, stakeholderekkel és (belső vagy alvállalkozói) fejlesztői csapatok tagjaival
  • Alvállalkozókkal való tárgyalások levezetése IT szakmai érvek mentén
  • Párhuzamos projektek koordinálása, összehangolása
  • A projektben megjelenő szakmai domain terület és fejlesztett rendszer magas szintű üzleti ismerete és átlátása
  • Teljes SDLC folyamat betartása a fejlesztő csapattal és ügyféllel együttműködve, kapcsolódó módszertani változásokról javaslattétel adása
  • A projekt leszállítás, eredménytermék átvétele, szükség esetén részletes átvétel megtervezése és levezetése
  • Release-ek tervezése / ütemezése és összehangolása
  • Státuszegyeztetések szervezése, lebonyolítása, szakmai vezetése
  • Riportok készítése, projekt státuszok tartása menedzsment felé
  • Issue-k, riskek azonosítása és kezelése
  • Erőforrás tervezése, hiányok kimutatása és eszkalációja
  • Hozzájárulás a cégen belüli Projekt Módszertanok fejlesztéséhez és széleskörű alkalmazásához
  • Ügyfél kommunikáció a fejlesztési folyamat minden területén, transzparencia elősegítése ügyfél és csapat között
  • Üzleti igény felmérés, követelmény elemzés, üzleti folyamatok megértése, modellezése, szükség esetén fejlesztése
  • A feladat leszállítható egységekre bontása (User story)
  • Naprakész product backlog előállítása
  • Átfogó tervdokumentációk készítése, elsősorban követelmény specifikáció (PRD) készítése
  • Fejlesztés támogatása, koordinálása – scrum masterrel és fejlesztői csapattal való együttműködés
  • Release folyamat támogatása szoros együttműködésben az üzemeltetőkkel és fejlesztőkkel
  • Eredmény dokumentációk készítése
  • Éles rendszerek folyamatos üzleti- és technikai támogatása (a megrendelői oldal incidenskezelésének támogatása)

Elvárások

  • IT végzettség vagy annak megfelelő szakmai tapasztalat
  • Legalább 3 év a szoftverfejlesztési projektvezetési tapasztalat
  • Tradicionális projektmenedzsmenti és agilis módszertanok gyakorlati ismerete
  • Projekt menedzsment és Dokumentációs eszközök magabiztos ismerete – Jira, Confluence, MS Project, Microsoft Office eszköztár
  • Cégben használt technológiák többségének IT PM szintű ismerete – JAVA, Oracle, XML, JSON, SQL, Integrációs megoldások (HTTP REST, SOAP, JMS), GIT

Előnyök

  • Több éves rendszerszervezői, fejlesztői vagy architect-i tapasztalat
  • Specializált projekt leszállításokban tapasztalat (hardware létesítés, migrációs projektek vagy integrált, több rendszert átfogó projektek)
  • Felhő alapú technológiák ismerete
  • Enterprise architect vagy más modellező eszközök ismerete
  • Google Suit eszköztár ismerete és napi szintű használata
  • Kiváló írásbeli és szóbeli kommunikációs készség angolul
  • Vezetői és kommunikációs készségek, amelyek növelik a projektcsapatbeli bizalmat és tiszteletet

Amit ajánlanak

  • Üzletileg kritikus, magas rendelkezésre állású IT rendszerek fejlesztésében részvétel
  • Komplex, felelősségteljes munka a rendszerek fejlesztésében
  • Külső és belső szakmai képzéseken, konferenciákon való részvétel
  • Dinamikus, szakmailag tapasztalt, széles látókörű kollégák
  • Rugalmas, családbarát munkakörnyezet és munkarend
  • Jól megközelíthető, felszerelt modern iroda
  • Korszerű munkaeszközök
  • Versenyképes bérezés és kiegészítő kényelmi szolgáltatások