Senior Data Engineer / Data Architect

Megjelenés dátuma: 2023. június 22.

Az álláshirdetés lejárt.
Azonosító: 11930 Helyszín: Budapest Munkakör: Architekt

Stabil, dinamikusan fejlődő, több mint 30 éve piacon lévő partnerünk csapatába keresünk Data Architect munkatársat Budapestre, heti 2-3 nap irodai jelenléttel.

Ügyfelünk elkötelezetten képviseli az informatikai, bank- és biztonságtechnikai kihívások minőségi és hatékony megoldásait, a forgalmazástól kezdve a tervezésen, a kivitelezésen és a rendszerintegráción keresztül egészen az üzemeltetésig és a karbantartásig.

Egy most induló, hosszútávú, nemzetközi projekten dolgoznál, melynek célja standard adatpiacok kiépítése lenne, központi adatmodellek alapján. A projekt jelenleg nem, azonban hosszútávon Cloud-os (Azure) lenne.

Amennyiben még nem rendelkezel Azure tapasztalattal, de szívesen elsajátítanád, úgy itt erre is lenne lehetőséged, továbbá partnerünk a Certificate megszerzését is finanszírozza.

Ha már van Azure tapasztalatod és érdekel ez a lehetőség, de szeretnél végig Clouddal foglalkozni, úgy partnerünk lehetséget biztosítana számodra, hogy párhuzamosan Cloud-os projekten is dolgozz.

Elvárás

  • 6+ év Data területen szerzett tapasztalat
  • Adattárházak, adatvezérelt rendszerek tervezésében és fejlesztésében való jártasság
  • Aktív MS SQL és/vagy Oracle adatbázis ismeretek.
  • Fejlesztési módszertanok ismerete, forráskódkezelés, verziókezelés, tapasztalat nagyvállalati CI/CD pipeline-ok használatában
  • Jó kommunikációs készség, tanácsadói attitűd.
  • Aktív, kommunikációs szintű angol nyelvtudás szóban és írásban is.

Előnyt jelent

  • Banki területen szerzett munkatapasztalat.
  • Cloud tapasztalat, lehetőleg MS Azure.
  • A Microsoft Data Stack ismerete (SQL Server, Azure SQL, Synapse, Data Factory, Data Lake, Power BI).
  • Felsőfokú gazdasági vagy műszaki végzettség.
  • Agilis fejlesztésben szerzett tapasztalat (Scrum, Kanban).

Feladatok

  • Adattárházak és üzleti intelligencia megoldások tervezésében és implementációjában való részvétel.
  • Architektúra és adatarchitektúra tervezése.
  • Logikai és fizikai adatmodellek tervezése.
  • ETL folyamatok tervezése.
  • A tervek prezentálása és egyeztetése ügyféllel, részvétel a tárgyalásokon szakmai konzulens szerepkörben.
  • Technológiaválasztás, új technológiai megoldások felkutatása és integrálása.
  • A kivitelezési folyamat támogatása, a fejlesztői csapat szakmai irányítása.
  • Tudásmegosztás és mentorálás a cégen belül és az ügyfeleknél.

Amit ajánlunk

  • Versenyképes fizetés
  • Éves bónusz (éves fizetés 20%-a)
  • Céges autó + tankolókártya + teljes karbantartás
  • Egészségbiztosítás
  • Hibrid munkavégzés (heti 2-3 nap irodai jelenlét)
  • Szakmai vizsgák támogatása
  • Személyes fejlődés lehetősége, képzések, tréningek
  • Professzionális, támogató csapat, közös szabadidős programok (pl. társasjátékklub, közös zenélés, kispályás foci, stb.)
  • Színvonalas munkakörnyezet, modern munkaeszközök