Openshift Platform Engineer Állás

Megjelenés dátuma: 2024. április 30.

Azonosító: 12518 Helyszín: Budapest Munkakör: Rendszermérnök

Stabil, dinamikusan fejlődő, több mint 30 éve piacon lévő nemzetközi partnerünk csapatába keresünk bővülés miatt Openshift Platform Engineer munkatársat aki tapasztalt és motivált Red Hat Linux-ban és OpenShift -ben. A csapat Budapesten található és heti 2-3 napot járnak irodába.

Elkötelezetten képviselik az informatikai, bank- és biztonságtechnikai kihívások minőségi és hatékony megoldásait, a forgalmazástól kezdve a tervezésen, a kivitelezésen és a rendszerintegráción keresztül egészen az üzemeltetésig és a karbantartásig.

A kiválasztási folyamat 3 körből tevődik össze (2 szakmai interjú, egy kötetlen beszélgetés az ügyvezetővel)

Feladatok:

  • Tervezze, fejlessze és telepítse az Openshift klasztereket a legjobb gyakorlatoknak megfelelően
  • Tanácsadás nyújtás a Red Hat Linux technológiák területén, mint a Red Hat Enterprise Linux, Ansible és Openshift
  • Kezelje és karbantartja az OpenShift klasztereket, biztosítva a magas rendelkezésre állást, teljesítményt és biztonságot.
  • Valósítsa meg és kezelje a konténerizációt Docker használatával és az orkesztrációt Kubernetes segítségével.
  • Fejlesszen ki scripteket a rutinfeladatok automatizálására és a rendszer hatékonyságának javítására.
  • Valósítsa meg és fejlessze a folyamatos integráció (CI), folyamatos szállítás (CD) és folyamatos telepítés (CD) végponti munkafolyamatokat
  • Valósítsa meg a monitorozási megoldásokat a rendszer teljesítményének és erőforrásfelhasználásának nyomon követésére
  • Felhőszolgáltatások integrációja (pl. AWS, Azure) a DevOps keretrendszerbe, lehetővé téve az infrastruktúra létrehozását és konfigurálását IaC képességekkel.
  • Maradjon naprakész az OpenShift, a konténerizáció és a felhőtechnológiák legújabb trendjeivel és fejlesztéseivel. Vegyen részt képzéseken és szerezzen szükség szerint tanúsítványokat az aktuális szaktudás fenntartása érdekében.

Elvárások:

  • Legalább 3 éves tapasztalat Linux adminisztrációban, felhőinfrastruktúra-kezelésben és Openshift adminisztrációban.
  • Erős konténerizáció, Kubernetes és OpenShift ismeretek
  • Erős scriptelési képességek (Bash/Python/Power Shell)
  • Prometheus/Grafana, Elastic stack ismert
  • Kiváló kommunikációs, együttműködési és problémamegoldó készségek
  • Magabiztos angol nyelvismeret

Előnyök:

  • Tanúsítványok Red Hat Certified Engineer (RHCE), OpenShift Administration (EX280), vagy az azonos értékű.
  • Gyakorlati tapasztalatok a Microsoft 365 online szolgáltatásaival
  • Gyakorlati tapasztalatok a Microsoft helyszíni megoldásaival, mint például az Active Directory, az Exchange, a SharePoint, a kliens telepítése és kezelése vagy az eszközkezelés
  • Tapasztalat más felhőplatformokkal, például az AWS vagy a Google Cloud
  • DevOps ismeretek Tapasztalat a Maven, Jenkins, Git/Gitlab/Bitbucket, SonarQube, Confluence, Jira, Nexus/Artifactory vagy hasonló CI/CD rendszerekkel
  • Automatizálási készségek Terraform, Ansible, Powershell

Amit ajánlunk:

  • Versenyképes fizetés + egészségbiztosítás + fitness bérlet + szakmai vizsgák anyagi támogatása.
  • Piacvezető, nemzetközileg elismert cég stabil háttérrel
  • Kihívást jelentő és változatos feladatok, amelyek biztosítják a szakmai fejlődést
  • Hosszú távú karrierlehetőségek, folyamatos támogatás, lehetőség részvételre szakmai képzéseken.
  • Professzionális, támogató csapat és magas minőségű munkakörnyezet jó hangulattal, hibrid munkastílusban
  • Részvétel nemzetközi projektekben
  • Közös szabadidős programok például grill klub, túrázó klub, kerékpár klub, crossfit edzések, futball, darts, stb.