MS rendszermérnök – adatbázis specializációval Állás

Megjelenés dátuma: 2024. március 21.

Azonosító: 12424 Helyszín: Budapest Munkakör: Rendszermérnök

Megbízónk már több mint 10 éve nyújt teljes körű informatikai támogatást kis- és közepes és nagyvállalatok számára kiemelkedő informatikai szaktudással rendelkező csapattal. Az informatikai megoldások a rendszerfejlesztéstől az üzemeltetésen és a karbantartáson át a legújabb alkalmazások integrálásáig terjednek. Bővülő csapatukba keresnek adatbázis üzemeltetésben is jártas Microsoft rendszermérnököt.

Feladatok

  • Ügyfelek rendszereinek kezelése, üzemeltetése
  • Adatbázis kezelés, karbantartás
  • Új rendszerek tervezésében, kiépítésében való részvétel
  • Hibakeresés, hibaelhárítás, incidensek kezelése
  • Új Microsoft szolgáltatások bevezetése, implementálása ügyfelekhez
  • Változatos projektekben (greenfield is) való részvétel
  • Folyamatos támogatás, segítségnyújtás az ügyfeleknek (L2-L3)

Elvárások

  • Legalább 2 éves szakmai tapasztalat SQL rendszerek kezelésében
  • Index és statisztika karbantartás.
  • Rendszerek folyamatos monitorozása.
  • Teljesítmény problémák okainak feltárása, javaslattétel a megoldásra.
  • Együttműködés fejlesztőkkel és az IT üzemeltetéssel
  • Legalább 1 éves SSIS, ADF, gyakorlati tapasztalat
  • Legalább 1 éves PowerBI tapasztalat
  • SQL nyelv ill.Microsoft SQL környezet alapos ismerete (S.A., Azure)
  • Windows Server szerepkörök általános ismerete Active Directory, DNS, DHCP, WSUS, NPS, Remote Desktop Services, WDS, ADCS
  • Microsoft 365 szolgáltatások általános ismerete Exchange Online, Sharepoint Online, Teams, Defender, Purview
  • Microsoft Entra szolgáltatások általános ismerete Conditional Access, External Identities, SSPR, Authentication methods
  • Magabiztos angol nyelvtudás (írásban és szóban egyaránt

Előnyök

  • Microsoft vizsgák megléte
  • Microsoft Azure ismeret
  • Azure DevOps ismeret
  • Terraform ismeret

Amit ajánlanak

  • Rugalmas munkaidő
  • Home Office lehetőség
  • Microsoft tanúsítványok megszerzését támogatják
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Zöldmezős projektek
  • Magánkórházi csomag (dr. Rose)