Senior Linux Rendszermérnök (Budapest) Állás

Megjelenés dátuma: 2024. április 30.

Azonosító: 12264 Helyszín: Budapest Munkakör: Rendszermérnök

Szerverbérléssel, üzemeltetéssel és hosztinggal foglalkozó neves partnerünk csapatába keresünk Senior Linux rendszermérnök kollégákat 5+ év munkatapasztalattal Budapestre, heti 2-3 nap home office lehetőséggel (fixen hétfőn és pénteken home office)

A kiválasztási folyamat egy két órás házifeladatból, valamint két körös interjúból áll.

A Csapat 10 fős, Linux és windows rendszermérnökök alkotják.
Senior pozíció esetén fontos a nyitottság próbaidő után másfél havonta 1 hét ügyeletre (Honorálásra kerül, a bér 20%-a arra az időszakra)

Elvárások:

  • 5+ év tapasztalat az alábbi rendszerek telepítésében és üzemeltetésében
  • Linux (preferáltan Debian tapasztalat, de nyitottság is megfelelő)
  • Apache, Nginx, PHP-FPM, MySQL
  • Különböző virtualizációs platformok (KVM, XEN)
  • Alapfokú angol nyelvtudás (szövegértés szinten)
  • Medior/Senior pozíció esetén fontos a nyitottság próbaidő után másfél havonta 1 hét ügyeletre (Honorálásra kerül, a bér 20%-a arra az időszakra)

Előnyt jelent:

  • Mentési, archiválási technológiák ismerete
  • Angol nyelvtudás, főként írásban (szövegértés szintjén)
  • Medior/Senior Linux rendszermérnök pozíció esetén fontos
  • 2-3 éves szakmai tapasztalat komolyabb weboldalak üzemeltetésében
  • Streaming, illetve Openstack ismeret
  • HA (elosztott / magas rendelkezésre állású) rendszerek üzemeltetésében szerzett tapasztalat
  • Infrastruktúra automatizáció ismerete (Ansible, puppet), script nyelvek ismerete
  • Docker technológiában szerzett tapasztalat
  • Verziókezelő ismerete (GIT, SVN)

Feladatok:

  • Linux szerverek (fizikai, virtuális) menedzselése, karbantartása, mentése
  • Alkalmazások futtatókörnyezetének szerver oldali üzemeltetése
  • Belső és külső rendszerek, hálózat, szerverterem infrastruktúra teljes üzemeltetése
  • HA rendszerek üzemeltetése
  • Hozzáférés-, jogosultságkezelés, incidens kezelés
  • 3 szerverterem hálózati infrastruktúrájának tervezése és üzemeltetése, konfigurálása
  • IT védelmi rendszer, tűzfal karbantartása

Amit ajánlunk:

  • Szakértelmedet és lelkesedésedet határozatlan idejű munkaszerződéssel, valamint versenyképes fizetéssel honoráljuk
  • Egy intenzíven fejlődő cég tagjaként hosszútávú, stabil perspektívát nyújtunk a fejlődéshez, valamint lehetőséget a szakmai előmenetelre
  • Sokrétű, izgalmas feladatkörrel és komplex feladatokkal fogsz találkozni
  • Félévente képzési keretösszeget adunk, amelyből külsős képzésekre, tréningekre tudsz elmenni kedved és érdeklődésed szerint hiszen támogatjuk a fejlődésedet
  • Normál munkarendben foglalkoztatunk, hosszú távon is heti 2 nap fix home office biztosításával (fixen hétfőn és pénteken)
  • A próbaidő alatt heti szinten adunk visszajelzést a fejlődésedről, segítünk minél jobban támogatni téged és közösen határozzuk meg a következő lépéseket
  • Fiatalos, családias légkörben dolgozunk (vidám, közvetlen, összetartó, egymást segítő, de a munkát komolyan vevő családra gondolj)