Freelancer Tesztautomatizáló szakember

Megjelenés dátuma: 2021. július 21.

Azonosító: 9841 Helyszín: Budapest Feladat: Automatizált tesztelés

Tapasztalt Tesztautmatizáló szakembert keresünk hosszabb távú projekt feladatra.

Feladatok

  • Részvétel a részletes teszt tervezés folyamatában, a megfelelő regressziós teszteset
  • halmaz meghatározásában (szűkítésében, bővítésében)
  • Tesztelési folyamatok fejlesztésében, optimalizálásában való közreműködés
  • Tesztautomatizálás fejlesztésében való részvétel, javaslattétel a meglévő és kialakítandó
  • tesztelési folyamatok automatizálására
  • Tesztautomata tool eszközkészletének fejlesztése, automatikus tesztadat előállító scriptek, tesztrobotok, mock-ok fejlesztése, karbantartása, tömeges teszteset futtatást indító scriptek ütemezése
  • A fejlesztési feladatokhoz kapcsolódó tesztesetek tervezése, tesztforgatókönyvek, tesztjegyzőkönyvek elkészítése
  • Teszteredmények (automatikus) kiértékelése, hibalogok összegyűjtése, elemzése, üzemeltetéssel történő egyeztetése, a tesztelés során feltárt hibák menedzselése
  • Tesztautomata eszköz és a tesztmenedzsment eszköz (Spirateam) integrációjának fejlesztése, karbantartása
  • Smoke & sanity tesztek automatizálása, alkalmazás health check mérők fejlesztése
  • Teszteléshez szükséges alkalmazások, tesztkörnyezet, tesztelési adatok, hozzáférések, jogosultságok definiálása
  • Tesztelési problémák jelzése, kezelési javaslat megtétele. (Szükség esetén eszkaláció a tesztmenedzser felé.)
  • Az általa tesztelt alkalmazások esetén részletes teszttervezés támogatása, specifikációs dokumentációk felülvizsgálata, véleményezése
  • Megfelelő minőségű/mennyiségű tesztadat előállítása
  • E2E funkcionális tesztesetek tervezése, véleményezése, futtatása
  • Regressziós tesztesetek tervezése, véleményezése, futtatása, karbantartása
  • Tesztforgatókönyv elkészítésének támogatása
  • UAT tesztelés támogatása
  • Tesztelés közben feltárt hibák rögzítése, első körös hibaelemzés, hibák súlyosságának, prioritásának megfelelő beállít(tat)ása
  • Projektre vonatkozóan teszteset készlet meghatározása, SpiraTeam-ben dokumentálva

Elvárások

  • Minimum 3 év tesztelői tapasztalat
  • Tesztautomatizálásban szerzett tapasztalat
  • Manuális tesztelői tapasztalat
  • Postman, SOAPUI (perl, phyton)
  • Robot Framework test automation and robotic process automation

Előnyök

  • Felsőfokú végzettség (IT, mérnök, gazdasági)
  • ISTQB
[rdp-linkedin-login]