Developer Experience / Platform Engineer

Megjelenés dátuma: 2023. július 24.

Azonosító: 11745 Helyszín: Budapest Munkakör: Egyéb fejlesztő

Nemzetközi csapatba keresünk DevEx engineer munkatársat. Az új munkatárs változatos feladatokon, valódi problémákon, a kollégák mindennapjait megkönnyítő megoldásokon dolgozhat.

Feladatok

  • Fő feladatod fejlesztőtársaid mindennapi munkájának megkönnyítése lesz. Új eszközöket választasz és vezetsz be, és megtanítod a fejlesztőket ezek használatára. Értelmezed az eredményeket, és a csapattársaiddal együtt új munkafolyamatokat vezetsz be a fejlesztőcsapatokban. Míg a fejlesztő kollégáid főként arra fókuszálnak majd, hogy szép, funkcionális és mindenekelőtt felhasználóbarát szoftvert hozzanak létre az ügyfelek számára, addig te az ezt megelőző lépésekre koncentrálsz.
  • Különböző eszközök szkriptelésével és konfigurálásával támogatod a programozókat. Milyen eszközökről is van szó? Ez teljesen rajtad múlik. Beszélgetsz majd és kutatásokat végzel fejlesztői csapatainkkal, valamint az üzemeltetéssel és az IT-vel együttműködve. Elmélyülsz azokban az akadályokban és nehézségekben, amelyekkel ezek a csoportok szembesülnek. Mindezen információk birtokában elindulva megoldásokat keresel. Emellett természetesen tisztában vagy a programozás legújabb fejlesztéseivel, és lelkesen mutatsz be új eszközöket és folyamatokat kollégáidnak.
  • És ez még nem minden! A csapat által bevezetett eszközök, illetve az infrastruktúra karbantartása és frissítése is a feladatod lesz. Végül pedig támogatást nyújtasz más fejlesztőknek, akiknek problémáik vagy kérdéseik vannak ezekkel az eszközökkel kapcsolatban.

Elvárások

  • 2-5 év releváns munkatapasztalattal rendelkezel,
  • szereted megoldani vagy javítani a technikailag komplex, fejlesztést akadályozó tényezőket,
  • érdekes számodra az infrastruktúra kiépítése és tesztelése,
  • van affinitásod a programozáshoz és az üzemeltetéshez,
  • kiválóan kommunikálsz, és tudod, hogyan kell ösztönözni a változásokat,
  • tárgyalóképes angol nyelvtudással rendelkezel,
  • mindig előre tekintesz, és a fejlesztés következő lépésére koncentrálsz.

Technológiai stack

  • Delivery/deployment pipelineok, például Jenkins és GitLab CI,
  • Docker és Helm,
  • Linux,
  • VM Management,
  • Configuration management eszközök, például Puppet és/vagy Ansible,
  • Dependency management eszközök, például Gradle, Maven, Renovatebot, Sonatype Nexus vagy npm,
  • Monitoring és alerting eszközök, mint például a Prometheus és a Grafana.

Amit kínálnak

  • szabadságot a munkádban,
  • innovatív környezetet, ahol számít a véleményed,
  • fejlődési lehetőségeket két hetente egy napot személyes fejlődésedre fordíthatsz, lehetőséged van konferenciák látogatására is,
  • nemzetközi munkakörnyezet – napi szinten kommunikálnak holland és német munkatársakkal,
  • nyitott vállalati kultúrát, családias légkört, és segítőkész munkatársakat
  • home office lehetőség – heti 3 nap
  • cafeteria, bónusz, AYCM