Backend automata tesztelő

Megjelenés dátuma: 2023. március 20.

Azonosító: 10220 Helyszín: Budapest Munkakör: Automatizált tesztelő

Nagyvállalati partnerünk keres kollégát Backend automata tesztelő pozícióra jelentős méretű hosszútávú projektjére. Professzionális csapatuknak, rugalmas megközelítésüknek és komplex megoldásokat gyorsan kidolgozó képességüknek köszönhetően, Magyarország egyik legsikeresebb informatikai vállalatává váltak. Ha te is szeretnél egy stabil, agilis működésű csapat része lenni, akkor itt a helyed!

Feladatok

  • Az Agilis szoftverfejlesztő csapatban senior szoftvertesztelő mérnökként a fejlesztők támogatása tesztelői szempontokkal
  • Tesztelés megtervezése, végrehajtása a tesztvégrehajtás felügyelete
  • Teszt automaták implementálása
  • Részvétel a teszt keretrendszer fejlesztésében
  • Visszajelzés adása a tesztcsapat számára
  • Tesztjelentések, tesztjegyzőkönyvek elkészítése
  • Projekthez kapcsolódó feladatok
  • Projekt előkészítésben való részvétel (tender anyag készítése, véleményezése)
  • Termék kockázatok felismerése, figyelembe vétele
  • Termék, és projekt kockázatok jelzése a menedzsment felé
  • Üzleti igények, user story-k megértése, elemzése tesztelői szempontból
  • Javaslattétel user story-k pontosítására, további user story-k megfogalmazására
  • Folyamatos párbeszéd a csapattal, és a product owner-ekkel

Elvárások

  • Webservice tesztautomatizálásban szerzett legalább 2-3+ év tapasztalat
  • Tesztelési alapismeretek
  • Tesztesetírási tapasztalat
  • Hibakezelő rendszer használata (pl. Jira, Bugzilla, Spira, HP QC, stb.)
  • Webalkalmazások tesztelésében szerzett tapasztalat
  • Continuous Integration ismerete (pl. Jenkins, GO)
  • Java programozási tapasztalat
  • Verziókezelő ismerete (Pl. Git)
  • SQL ismeretek
  • Szakmai angol nyelv ismerete írásban

Előnyök

  • Felsőfokú végzettség műszaki területen
  • RestAssured
  • API tesztelő tool ismerete (Pl. JMeter, Postman, SoapUI)
  • noSQL DB ismeret (MongoDB, Redis, InfluxDB)
  • Batch vagy shell script alapszintű ismeret
  • Atlassian termék ismerete (Jira, Confluence, Bitbucket)

Amit ajánlunk

  • Változatos hazai projektek a legmodernebb technológiákra alapozva (Enterprise környezet)
  • Üzletileg kritikus, magas rendelkezésre állású IT rendszerek fejlesztésében részvétel
  • Komplex, felelősségteljes munka a rendszerek fejlesztésében
  • Külső és belső szakmai képzéseken, konferenciákon való részvétel
  • Dinamikus, szakmailag tapasztalt, széles látókörű kollégák
  • Rugalmas, családbarát munkakörnyezet és munkarend
  • Jól megközelíthető, felszerelt modern iroda
  • Korszerű munkaeszközök
  • Versenyképes bérezés és kiegészítő kényelmi szolgáltatások