Architekt

Megjelenés dátuma: 2022. augusztus 15.

Az álláshirdetés lejárt.
Azonosító: 10614 Helyszín: Budapest Munkakör: Architekt

Partner cégünk működése óta jelentős méretű IT projekteken dolgozik, főként állami szférából történt megrendelésekre. Büszkék a rövid határidőikre, sikerrel leszállított robosztus, nagy rendelkezésre állású rendszereikre.
Professzionális csapatuk, rugalmas megközelítéseik és komplex megoldásokat gyorsan kidolgozó képességüknek köszönhetően, Magyarország egyik legsikeresebb informatikai vállalatává váltak.
Törekszenek arra, hogy megoldásaikat korszerű architektúrával (Microservice architecture), lehetőség szerint cloud natív irányelvek mentén valósítsák meg. Nagy hangsúlyt fektetnek a szakmai közösségi munkára, fórumaikra és lehetőséget biztosítanak az egyéni karriercélok elérésére.
Csapatuk bővítése céljából keresünk most hozzájuk Architekt kollégát.

Feladatok

  • Nagy, integrált rendszerek szoftver architektúrájának kialakítása
  • Új technológiai megoldások felkutatása, bevezetése, oktatása
  • Üzleti igény elemzés támogatása, ügyfél kommunikáció
  • Megoldási javaslatok erőforrásigényeinek felmérése, a feladat leszállítható egységekre bontása
  • Agilis csapat tagjaként mély tervezési feladatok elvégzése –
  • Követelmény specifikáció (PRD), valamint funkcionális (FSD) specifikáció készítése a vezető fejlesztőkkel közösen,
  • Üzleti folyamat értelmezése, ábrázolása,
  • Az üzleti megoldás megvalósításához szükséges architektúra megtervezése, kidolgozása,
  • Interfész tervezés, hívási szekvenciák ábrázolása,
  • Üzleti adatok adatbázisban történő tárolásának megtervezése.
  • Fejlesztői csapattal való együttműködés, a csapat erős technológiai támogatása és a szállított rendszer implementációjának felügyelete
  • Incidenskezelés szakmai támogatása

Elvárások

  • Felsőfokú végzettség
  • 5+ éves IT tervezési tapasztalat architektként vagy rendszerszervezőként
  • Szoftverfejlesztési folyamat alapos ismerete
  • UML modellezésben és rendszertervek készítésében szerzett több éves tapasztalat
  • Integrált, nagy rendelkezésre állású rendszerek tervezésében szerzett jártasság
  • Tapasztalat különböző szoftver architerktúrákkal
  • Interfész tervezés, REST, SOAP kommunikáció ismerete
  • Queueing megoldások ismerete
  • Tapasztalat relációs adatbázisok tervezésében (Pl. Oracle), SQL haladó szintű ismerete
  • NoSql adatbázisok ismerete (Pl. MongoDB, Redis)
  • IDE eszközök ismerete (Pl. Eclipse, IntelliJ)
  • Valamely verziókezelő ismerete (pl. Git, SVN)
  • API teszteszközök ismerete (pl. SoapUI Postman, Curl)
  • Linux felhasználói szintű ismerete

Előnyök

  • Üzleti domain tudás adózási, vagy közlekedési szakterületen
  • BPMN modellezésben szerzett tapasztalat
  • Tervezési, fejlesztési tapasztalat backend és frontend rétegekben
  • Virtualizációs és konténerizált technológiák ismerete
  • CI/CD folyamatok és megoldások ismerete (pl. Jenkins)
  • Strukturált, analitikus tervezési készség
  • Eredményorientált üzleti gondolkodás
  • Proaktív problémamegoldó készség
  • Csapatjátékos attitűd

Amit ajánlanak

  • Üzletileg kritikus, magas rendelkezésre állású IT rendszerek fejlesztésében való részvétel korszerű technológiák alkalmazásával
  • Komplex, felelősségteljes munka a rendszerek fejlesztésében
  • Külső és belső szakmai képzéseken, konferenciákon való részvétel
  • Dinamikus, szakmailag tapasztalt, széles látókörű kollégák
  • Rugalmas, családbarát munkakörnyezet és munkarend
  • Jól felszerelt modern iroda
  • Távoli munkavégzési lehetőség