Windows rendszergazda-üzemeltető

Rendszerüzemeltető Budapest Jelentkezem az állásajánlatra
Megjelenés dátuma: 2017 október 9, hétfő Azonosító: 1555

Banki területen működő partnercégünkhöz keresünk Windows rendszergazda-üzemeltetőt budapesti, belvárosi munkavégzésre.

Munkakör:
Üzemeltető
Szakirány:
Rendszerüzemeltető
Budapest

Feladatok:

  • Az IT infrastruktúra hardver és szoftver elemeivel kapcsolatos rendszergazdai és rendszer adminisztrátori feladatok ellátása.
  • Rendszeres ellenőrzések, rendellenességek, hibák feltársa, dokumentálása, a javítható hibák megszűntetése, illetve hibaelhárítás külső szakemberek bevonásával, a hibajavítás nyomon követése, részvétel a hibaelhárításban.
  • Ellenőrzési és elemzési feladatok hiba megelőzési céllal.
  • Az alkalmazás fejlesztések során felmerülő integrációs feladatok ellátása, együttműködve az informatikai terület fejlesztési egységeivel.
  • Az új hardver eszközök tesztelése, üzemszerű működésbe állítása, meglévő eszközök upgrad-je.
  • Az új alap szoftverek tesztelése, üzemszerű működésbe állítása, alap szofverek upgrade-je.
  • Az új eszközök, alkalmazások és egyéb informatikai elemek üzemi átadásának előkészítése, üzemeltetési dokumentációinak összeállítása.
  • Az új eszközök és alkalmazások átvétele és üzembe állítása.
  • Az alkalmazások upgrade-jének végrehajtása.
  • Üzemi statisztikák, jelentések elkészítése.
  • Katasztrófa terv kidolgozása és tesztelése (próbaüzemmel).
  • Másod- és harmadszintű help desk feladatok ellátása.
  • Szoftver eszköz menedzsment: a licensz nyilvántartással és ellenőrzéssel kapcsolatos előírások betartása, a teljes körű nyilvántartás elkészítése és rendszeres frissítése, a forráskódkezelői funkció kialakítása és működtetése.
  • Készenléti ügyelet munkaidőn kívül a törvényi előírások szerint és mértékben.

Feltételek:

  • Felsőfokú végzettség (szakirányú végzettség előnyt jelent).
  • Min. 3 év üzemeltetési munkagyakorlat nagyvállalati/banki informatikai környezetben.
  • Windows szerver adminisztrátori szintű ismerete, virtualizációs, hálózati és kommunikációs ismeretek.
  • Megbízhatóság, pontosság, gyorsaság, jó problémamegoldó képesség, jó kommunikációs képesség, önállóság, segítőkész hozzáálllás.

Előny:

  • SAM eszköz (pl.SNOW) ismerete.
  • Gépjármű vezetői jogosítvány.