Manager, User Experience (m/f)

Vezető Bécs Jelentkezem az állásajánlatra
Megjelenés dátuma: 2018 január 29, hétfő Azonosító: 1704-1

Nature and aim of the position: Working as part of the technical product management team you will provide user experience leadership and direction across our client's solution landscape. You will work with technical product managers who are developing products which our clients provides to its merchants and travellers as well as internally used solutions. In order to design and optimize usability and process of applications you will engage with end users, establish and suggest KPIs and work with engineers to improve applications. You will be focusing on usability and design as first step with the objective to improve the overall user experience. Ultimately, you will make our product more user-friendly and intuitive to attract and retain customers.

Munkakör:
Vezető
Munkavégzés helye:
Bécs

Ez az álláshirdetés már lejárt. Kérjük böngésszen jelenlegi kínálatunkból.

Kérdésed van?Segítünk! Hívd az alábbi telefonszámot!+36 1 266 24 20