Jelentéskészítési szakértő

Egyéb Budapest Jelentkezem az állásajánlatra
Megjelenés dátuma: 2019 március 12, kedd Azonosító: 2194

Professzionális hitelintézeti és lakásfinanszírozási megoldásokat nyújtó, piacvezető ügyfelünk saját csapatába Jelentéskészítési szakértő kollégát keresünk.

Munkakör:
Egyéb
Budapest

Feladatok

  • Az Európai Bankhatóság által bevezetett adatszolgáltatásban való részvétel (CRD, CRR alapján készítendő COREP, FINREP)
  • Szakosított hitelintézetünk adatszolgáltatásának készítése és beküldése a hatóságok részére (MNB, KSH, OBA, MÁK, NGM)
  • Havi mérleg és eredménykimutatás összeállítása
  • Tulajdonosi jelentéskészítésben történő részvétel
  • Konszolidált jelentések elkészítésében részvétel

Elvárások

  • Főiskolai vagy egyetemi pénzügyi / közgazdasági végzettség, továbbá informatikai ismeretek és jártasság (Access, Excel)
  • Szakmai gyakorlata van COREP, FINREP jelentések elkészítésében
  • Középfokú aktív angol nyelvtudással rendelkezik
  • Önálló munkavégzésre képes, de csapatban is jól működik
  • Rugalmasság, rendszerszemlélet és jó logikai képesség
  • Jó kommunikációs készségű, határozott fellépés
  • Pontos, igényes munkavégzésre való képesség

Előnyt jelent

  • Német nyelvtudás
  • Banki, pénzintézeti tapasztalat/ismeretek
  • IFRS, konszolidációs szaktudás
  • CRD, CRR szaktudás
  • Jelentéskészítési rendszerek, könyvelési rendszerek ismerete

Amit kínálunk

  • Az MNB által évek óta a legjobb adatszolgáltatási minősítést elnyerő csapat
  • Felelősségteljes, önálló kihívást jelentő feladatok
  • Modern, színes munkakörnyezet
  • Barátságos légkör, összetartó csapat