Freelance Sharepoint consultant

.Net/C# fejlesztő, Egyéb fejlesztő Budapest Jelentkezem az állásajánlatra
Megjelenés dátuma: 2018 november 5, hétfő Azonosító: 2007

For our fast-expanding organization are looking for Sharepoint consultants to further strengthen our project delivery capabilities in Budapest for our clients primarily in Switzerland.

Munkakör:
Fejlesztő
Szakirány:
.Net/C# fejlesztő, Egyéb fejlesztő
Budapest

Tasks

  • participate in the complete lifecycle of custom software development activities from concept and design to implementation, testing, rollout and support
  • work independently in an international team
  • have occasional business trips to client site (abroad)

Requirements

  • previous work experience and solid knowledge of Microsoft Sharepoint technologies (preferably both but at least on premise or SP Online, O365)
  • deep understanding of Sharepoint security
  • knowledge of C# and .Net frameworks
  • experience in MVC and SQL
  • experience in web and UI development (JS, HTML5, CSS3)
  • capability and desire to learn and improve
  • team and quality-oriented mindset
  • autonomous attitude
  • good command of written and spoken English

Kérdésed van?Segítünk! Hívd az alábbi telefonszámot!+36 1 266 24 20