Freelance IT Project Manager – iOS

Tanácsadó Budapest Jelentkezem az állásajánlatra
Megjelenés dátuma: 2019 február 13, szerda Azonosító: 2150

We are looking for experienced, freelance IT professianals for mid and long term, highlighted projects at our partner, related to the oil industry.

Munkakör:
Szakértő és tanácsadó
Szakirány:
Tanácsadó
Budapest

Project

  • Develop an IOS mobile application, which will connect the travel Security Company, The traveler can ask assistance on the field in case of emergency. Security can proactively watch over travelers.

Requirements

  • IOS mobile application experience at least 3 application (must have)
  • Geo informatics at least 1 project
  • Experience software development in enterprise environment
  • Experience in scrum methodology (nice to have)
  • Geo tracking experience (nice to have)

Demand

  • 10 month
  • 3 days/week